Jauniešu koris BALSIS

Elīna,

1.alts:

"Es ziedoju asinis, es dziedu, jo man ir ko dot. Gan uzstājoties koncertā, gan atdodot vitālu daļiņu sevis, man ir iespēja mijiedarboties ar tik daudziem, tapt no svešiem par savējiem un kopā piedzīvot mazu brīnumu. 
Kļuvu par donoru, kad man bija 18. Turpināšu to darīt, kamēr vien veselība to ļaus un aicināšu citus man pievienoties! Nepazīstu nevienu donoru, kas to darītu atlīdzības dēļ. Tā ir vēlme būt sabiedrībai noderīgam, vēlme izlīdzēt. Tāpat, dziedot korī, zinu, ka vienmēr varēšu paļauties uz biedriem, ja man vajadzēs ieelpot un atpūsties. Tā ir ķēdes elpa, viena skaņa. Gluži kā viena asinsrite."

 

Zane,

1.soprāns:

"Viena elpa, viena asinrite. Tikai visi kopā mēs varam nodziedāt dziesmu un radīt nepārtrauktu skaņu balstoties viens uz otru.

Koris dalās balsīs un varbūt pat tā nav nejaušība, ka balsu sadalījums jauktajam korim ir gandrīz tāds pats kā asinsgrupu dalījums - 4 balsis, kas sadalās sīkāk...

Ziedojot asinis ir milzīgs gandarījums - tāpat kā pēc laba koncerta, prieks par padarīto. Un jau pēc tās reizes, kad pirmo reizi kļuvu par donoru, zināju - kad vien varēšu to darīšu vēl. Tāpat kā vienmēr dziedāšu -  jo arī dziesmai ir spēja dziedēt.”

 

Jauniešu koris BALSIS ir Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā Ģilde kolektīvs, kas darbojas kopš 1987. gada. Tā diriģents un mākslinieciskais vadītājs pašlaik ir Ints Teterovskis. Korī dzied pieci desmiti skolēni un studenti no visas Latvijas. BALSIS koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs un ir vairāku starptautisko konkursu laureāts.