Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Viņi zina, cik trausla ir dzīvība. Ik dienu Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki sniedz palīdzību nelaimē nonākušiem cilvēkiem, kuriem katra sekunde ir izšķiroša.

“Tikai cilvēks cilvēkam var palīdzēt. Redzam bieži cilvēkus ar smagām traumām, un jau vedot uz slimnīcu apzināmies, ka viņiem būs nepieciešama asins pārliešana”.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki  ir starpposms, kurš bieži vien ir izšķirīgs. Starpposms starp pacientu un viņa nogādāšanu slimnīcā pēc autoavārijām, traumām, nelaimes negadījumiem, pēkšņas sirdslēkmes vai iekšējas asiņošanas pēc nelaimes gadījuma.

“Mēs uzskatām, ka Latvija ir altruisma galvaspilsēta. Mēs vienmēr esam gatavi viens otram palīdzēt. Zinot, cik cilvēki ir atsaucīgi, piemēram, pēc tās pašas Zolitūdes traģēdijas vai brīdī, kad slimiem bērniņiem ir jāsaziedo nauda ārstēšanai, aiziesim ziedot asinis vismaz trīs reizes gadā! Pamudināsim arī mūsu līdzcilvēkus uz šādu soli!”

Viņi zina, ka vēl joprojām pasaulē nav uzminēta mīkla, atrodot aizstājēju cilvēku asinīm. Un tieši tas ik dienu visiem cilvēkiem atgādina, ka mēs esam saistīti vienā asinsritē.

“Visi jau saprot, ka asins ziedošana ir vajadzīga. Bet tad slinkums, tad vienaldzība. Vajag sevi motivēt! Katra asinsgrupa ir svarīga”.

“Kad es nododu asinis, es nedomāju, ka esmu mediķis. Es izpildu savu pienākumu. Nav jābūt ķirurgam vai reanimatologam, esi skolotājs, bankas darbinieks vai sētnieks - un tu vari izglābt kāda dzīvību”.

Sintija Zariņa, neatliekamās medicīnas ārsta palīgs
Kristaps Niedols, ārsta palīgs

Jānis Oļehnovičs, ārsta palīgs
Andrejs Prihodčenko, operatīvā transportlīdzekļa vadītājs