attels

 

Samanta Kausiņa ir no Ventspils novada Popes.  Trīspadsmit  gadus jauna meitene, kurai bērnībā lolots sapnis ir bijis kļūt par zirgu treneri.

Ar blondiem, gariem vējā plīvojošiem matiem jau kopš piecu gadu vecuma Samanta gan ziemā, gan vasarā veic izjādes ar zirgiem. Un apmeklē Ventspils mākslas skolu. Arī zīmēšana ir viņas hobijs.

2015. gadā pirms Jāņiem Samantai atklāja osteosarkomu- ļaundabīgu kaulu audzēju.  Samanta uzsāka ārstēšanos Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.  Pazaudēja garos, blondos matus, pazaudēja spēku zīmēt un veikt izjādes. Sapni kļūt par zirgu treneri nomainīja sapnis kļūt par frizieri.

Samantas mamma stāsta, ka meita ļoti sāpīgi pārdzīvoja matu izkrišanu: “No sākuma Samantai pašu domu kā tādu bija grūti pieņemt. Vemšot simts reizes dienā, tikai lai mati neizkrītot”.  

Un tā trīs nedēļas Samanta pavadīja slimnīcā, un tikai divas nedēļas mājās. Pēc operācijas viss atkal izmainījās. Organisms bija vājš. Trombocītu un eritrocītu pārliešana, sistēmas, analīzes.  Atbalstu Samanta ieguva no slimnīcā iepazītajiem jauniešiem.

“Mēs satraucamies viens par otru. Zinām, kā ir tad, kad ir grūti. Ārpusē neviens to nesapratīs,” skaidro Samanta. “Lai gan promejot vienmēr raudam, jo esam viens otram pieķērušies, novēlu visiem  pēc iespējas ātrāk izveseļojas, lai te nebūtu jāatgriežas!”

Samantas pēdējā ķīmijterapija bija pirms nedēļas.  Ja viss būs kārtībā, Jāņus Samanta sagaidīs mājās. Kopā ar jaunāko brāli un māsu, klausoties “Prāta Vētru”.  Atkal būs kopā ar zirgiem un gaidīs, līdz garā bize ataugs.

“Paldies tiem cilvēkiem, kuri nāk ziedot asinis! Viņi man palīdzēja. Viņi palīdz visiem mazajiem slimniekiem , kuriem nepieciešama asins pārliešana!”